Co dla lekarza lub pielęgniarki w dowód wdzięczności?

Podziękowania od pacjentów dla lekarzy i pielęgniarek to bardzo popularny zwyczaj wyrażający wdzięczność za profesjonalną i troskliwą opiekę. Okazaną pomoc i zaangażowanie personelu medycznego można wynagrodzić na wiele sposobów, przy czym ważne aby pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, wręczane prezenty nie mogą być zbyt kosztowne– najlepiej gdy są to symboliczne drobiazgi np. wykonane własnoręcznie. Ponadto personel należy obdarować dopiero po leczeniu, a nigdy przed, dzięki czemu nie zostaniemy posądzeni o łapówkarstwo, ani nie wprawimy w zakłopotanie obdarowywanej osoby.

 

PODZIĘKOWANIE ZA LECZENIE

Pacjenci szukający sposobu na wyrażenie wdzięczności za opiekę medyczną lekarzy i pielęgniarek najczęściej ograniczają się do symbolicznych podarunków w formie pysznych słodkości (czekoladki, bombonierki, kosz słodyczy, własnoręcznie upieczone ciasto) lub kwiatów (ciętych, doniczkowych). Miłym gestem jest także dobra opinia na internetowym forum np. na portalu www.znanylekarz.pl co niw wymaga ponoszenia kosztów związanych z zakupem prezentu i dylematów odnośnie jego formy.

Idealnym podarunkiem od dziecka są samodzielnie wykonane laurki, zaś dla lekarza prowadzącego ciążę ciekawym prezentem będzie zdjęcie malucha lub kolorowy tort z napisem „Dziękujemy” oraz imieniem noworodka.

Dobrym pomysłem na okazanie wdzięczności personelowi medycznemu jest również list z podziękowaniami, wysłany tradycyjnie za pośrednictwem poczty albo drogą elektroniczną. Listy od pacjentów często są publikowane na stronach internetowych szpitali, dowodząc o rzetelności i profesjonalizmie zatrudnionej kadry.  Pacjenci dziękują przede wszystkim za troskliwą opiekę, profesjonalną pomoc, skuteczny przebieg leczenia, ulgę w cierpieniu, ale także przeprowadzoną operację, bezbolesny zabieg lub uratowanie życia.

Pisemne podziękowania powinny mieć określoną formę. Nie wolno zapomnieć o nagłówku „Podziękowanie” („Podziękowania”, „Serdeczne Podziękowania”), a ponadto przejrzystym rozmieszczeniu tekstu, czy własnym podpisie (niekoniecznie z imienia i nazwiska- wystarczające będzie samo imię lub podpis typu „Wdzięczny pacjent”).

 

PRZYKŁADY PODZIĘKOWAŃ:

Podziękowania

Dla Personelu Oddziału …..

Składam serdeczne podziękowania za troskliwą opiekę w ciężkiej chorobie, okazane ciepło i zrozumienie. Państwa profesjonalizm i życzliwe podejście umożliwiło łagodny przebieg procesu leczenia i szybkie odzyskanie sił.

Z wyrazami szacunku,

…..

 

Podziękowanie

Dla Pana (-i) …..

Pragnę złożyć Panu (-i) najszczersze podziękowania za profesjonalną i troskliwą opiekę podczas mojej choroby. Dziękuję za wszechstronną pomoc, duchowe wsparcie i życzliwy uśmiech na co dzień.

Wdzięczna pacjentka

 

Podziękowania

Dla Personelu Oddziału Ginekologiczno- Położniczego …..

Serdecznie dziękujemy za życzliwe podejście i profesjonalną pomoc w przyjściu na świat naszego synka. Jesteśmy wdzięczni za okazane nam ciepło, bezinteresowną dobroć i szczerą empatię.

Z wyrazami szacunku

Szczęśliwi Rodzice