Oryginalne kartki z podziękowaniami weselnymi dla rodziców, chrzestnych, gości

Nowym zwyczajem weselnym, zyskującym na popularności są kartki z podziękowaniami od Państwa Młodych dla uczestników ceremonii- dla rodziców, chrzestnych, świadków oraz pozostałych gości weselnych. Wyrazy wdzięczności za udział w uroczystości, podarowane prezenty i złożone życzenia, wysyłane są na ogół kilka dni po weselu w formie krótkich 3-4 zdaniowych podziękowań zapisanych na eleganckiej kartce.

 

KARTKI Z PODZIĘKOWANIAMI WESELNYMI

Oryginalne kartki od nowożeńców dla gości weselnych zawierają podziękowanie za przybycie na uroczystość, doskonałą zabawę, podarowane prezenty ślubne i złożone życzenia. Można w tym celu skorzystać z gotowych szablonów (dostępnych m.in. w niejednym sklepie internetowym) albo użyć eleganckiej kartki z nagłówkiem „Podziękowania”, a puste miejsce wypełnić odręcznie zapisanymi słowami wdzięczności zakończonymi podpisem nowożeńców.

Alternatywą dla pisemnych podziękowań wysyłanych po zabawie są przemowy na wesele wypowiadanie podczas uroczystości albo nawet w trakcie ceremonii ślubnej przez  rodziców, chrzestnych, świadków, dziadków i rodzeństwo państwa młodych.

 

Przykłady podziękowań weselnych

Dla rodziców:

Kochani Rodzice

Dziękujemy za dom pełen miłości, ciepła i zrozumienia, za trud wychowania i okazaną cierpliwość, za pomoc i wsparcie w każdej chwili naszego życia.

Z wyrazami wdzięczności,

…..

 

TOAST WESELNY

Popularnym zwyczajem weselnym są serie toastów za zdrowie i szczęście młodej pary, powodzenie na nowej drodze życia oraz wszelką pomyślność na co dzień. W zależności od lokalnych przyzwyczajeń, toast weselny może być wznoszony przez starostę weselnego lub drużbę (wówczas przybierają postać zabawnych, rymowanych formułek) albo przez świadków, rodziców, chrzestnych, a nawet przez samych nowożeńców.

 

Przykłady toastów:

Śmieszne:

„Wypijmy za Pannę Młodą! Sto lat z jednym mężem!”

„Zdrowie Państwa Młodych! Za parę lat już nie będą tacy młodzi.”

„Wypijmy za zdrowie Gospodarzy! Niech częściej nas zapraszają!”

„Wypijmy za przystojnych weselników! Może jeszcze przyjdą.”

 

Poważne:

„Wznoszę toast za szczęście Państwa Młodych! Niech miłość i wzajemne zrozumienie zapewnią im pomyślność, a życzliwi ludzie wspierają w dążeniu do wyznaczonych celów.”

„Wypijmy za przyszłość  nowożeńców! Oby każdego dnia patrzyli na siebie z taką miłością jak dziś.”

„Zdrowie Młodej Pary! Niech słowa małżeńskiej przysięgi dodadzą im siły w pokonywaniu przeciwności losu.”