Za pracę dla pracownika, emeryta, szefa

PODZIĘKOWANIA DLA PRACOWNIKA

Wynagrodzenie pracownicze to nie tylko comiesięczna pensja i okresowe premie wpływające na konto zatrudnionego. Symbolicznym wyrazem wdzięczności za dotychczasową pracę są pisemne podziękowania od pracodawcysłowa uznania odnoszące się do rzetelnego wypełniania powierzonych obowiązków, czy osobistego wkładu w rozwój danego przedsiębiorstwa.

Podziękowania od szefa i współpracowników składane są także dla odchodzącego pracownika, z okazji przejścia na emeryturę, dnia pracownika socjalnego albo jubileuszu pracy. W tym przypadku należy wyrazić wdzięczność za wieloletni staż pracy oraz liczne sukcesy zawodowe (wymienić najważniejsze). Warto ponadto życzyć kolejnych osiągnięć w pracy zawodowej, spełnienia planów i ambicji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Przykład podziękowania od firmy

Podziękowania

Dla Pani/ Pana …..

Pragniemy wyrazić słowa uznania za pańską sumienność i zaangażowanie w codzienną pracę oraz osobisty wkład w rozwój firmy. Dziękując za owocną współpracę, życzymy dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności.

Z poważaniem,

Zarząd/ Prezes firmy …..

 

PODZIĘKOWANIA OD WSPÓŁPRACOWNIKÓW

Popularnym zwyczajem są także podziękowania od współpracowników (dla odchodzącego pracownika lub z okazji jego jubileuszu pracy). W treści podziękowań powinny znaleźć się słowa wyrażające wdzięczność za udaną współpracę, życzliwą atmosferę w miejscu pracy, przyjazne usposobienie, umiejętność pracy w zespole, chęć niesienia pomocy, osobiste zaangażowanie w realizowane zadania oraz rzetelność i sumienność, a także pogodny uśmiech na co dzień. Można również wspomnieć o wspólnych sukcesach zawodowych. Ponadto warto życzyć dalszego powodzenia zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

 

PODZIĘKOWANIA DLA SZEFA

Podziękowania od pracowników dla pracodawców mogą np. wyrażać wdzięczność za pracę (udzielony kredyt zaufania), za premię, awans lub podwyżkę (docenienie starań i zaangażowania pracownika, sumienność i rzetelność na danym stanowisku), a także za długoletnią współpracę (np. dla odchodzącego prezesa).

Podziękowania dla szefa można złożyć osobiście, choć mile widziane są również pisemne wyrazy wdzięczności- umieszczone w eleganckiej kartce i wysłane pocztą lub wręczone w białej (kremowej) kopercie.

 

PREZENTY DLA PRACOWNIKA

Uzupełnieniem słownych wyrazów wdzięczności są symboliczne podarunki od współpracowników i pracodawcy. Prezent od współpracowników może przybrać formę pysznych słodkości lub zabawnych drobiazgów. Podarunkiem od szefa mogą być nie tylko gratyfikacje finansowe (nagrody, premie), ale również np. kosz słodyczy lub eleganckie kwiaty, a nawet podwójne zaproszenie do restauracji, czy wizyta w spa.